• WBOX Özellikleri
  • >
  • Web Paketi Özellikleri

İçeriklerinizi kendiniz yönetin

WBOX'ın sahip olduğu benzersiz özellikler ile websiteniz için ihtiyacınız olan her şeye fazlası ile sahip olursunuz. İçeriğinizi kendiniz kolaylıkla yönetebilirsiniz. İçeriklerinizi, resimler ile, videolar ile ve dokümanlar ile zenginleştirebilirsiniz. WBOX'ın özelliklerine göz atalım.

Gelişmiş Navigasyon

Gelişmiş Navigasyon,

kolay yönetilen websitesi

WBOX size özgürlük sunar. İçeriklerinizi özgürce girmeniz için kullanımı kolay bir yönetim paneli sunar. İçeriklerinizi zorluk çekmeden girersiniz. Ziyaretçilerinizde kaybolmadan sitenizi gezerler. Web sitenizde kullanılan menü yapısı ile istediğiniz içeriği dilediğiniz içerik grubunun altında gösterebilirsiniz. Site özellik sayfalarını da dilediğiniz menü altında gösterebilirsiniz.

Arama Motoru Dostu Tasarımı

Arama Motoru Dostu Tasarımı,

google'da kolay bulunun

WBOX’ın her bir tasarım ve kodlama adımında site içerisindeki her bir obje, google ile uyumlu, kolayca google tarafından indekslenebilecek şekilde ayarlanmıştır. Site içeriklerinizi girdikten hemen sonra site haritanıza eklediğiniz içeriğin bilgileri eklenir ve Google’ın sitenizi güncelleme sonrasındaki ilk ziyaretinde Google tarafından yeniden indekslenirsiniz. Dolayısı ile WBOX ile “google’da çıkmıyorum” derdi asla yaşamazsınız. Hatta WBOX’ın sahip olduğu üstün Google Optimizasyonu sayesinde, Google’da rakiplerinizinde üstünde çıkmanız kısa zamanda mümkündür.

Gelişmiş Doküman Yönetimi

Gelişmiş Doküman Yönetimi,

Dokümanlarınızı organize edin ve paylaşın

WBOX size gelişmiş bir doküman yönetim sistemi sunar. Bu sayede içeriklerinizden ayrı olarak dokümanlarınızı ve çeşitli dosyalarınızı sıkıştırarak web sitenize ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz dokümanları, içerikleriniz, haberleriniz ve etkinlikler ile ilişkilendirip ilgili içerik sayfalarında gözükmesini sağlarsınız. Bu sayede sisteme aynı dokümanı, farklı içerikler için 2 – 3 kere yüklemeyip hosting alanınızdan tasarruf etmiş olursunuz. WBOX ile dilerseniz 1 dokümanı 1000 tane içeriğin altında gösterebilirsiniz.

Haber Yönetim Sistemi

Haber Yönetim Sistemi,

kolayca haberlerinizi güncelleyin

WBOX’ın sunduğu haber yönetimi ile şirketiniz, ürünleriniz, kurumunuz veya kendiniz hakkındaki haberleri kolaylıkla ekleyip düzenleyebilirsiniz. Dilerseniz sisteme eklediğini her bir haber için resim galerisi açabilir, haber ile ilgili dokümanlarınızı ve dosyalarınızı ilişkilendirebilir, video ekleyebilirsiniz. Bunun da ötesinde, eklediğiniz haber ile ilgili konum bilgisi vermek istiyorsanız google haritalarını ekleyip ziyaretçilerinize ayrıntılı adres ve yol bilgisi de verebilirsiniz.

Eklediğiniz tüm haberler sisteme kaydedilir. Gerektiğinde haber içeriği hakkında tekrar düzenleme yapabilirsiniz, gerektiğinde de haberi silebilirsiniz. Son eklenen iki haber ana sayfada gözükür. Haberleriniz hızlı bir şekilde google tarafından indekslenir.

Gelişmiş Video Yönetimi

Gelişmiş Video Yönetimi,

videolarınızı ekleyin ve paylaşın

Videolarınızı ister cep telefonu ile çekin isterseniz de kameranız ile çekin. WBOX ile değişen bir şey yok. Tüm videolarınızı özgürce web sitenize yükleyebilir, ardından içerikleriniz, haberler ve etkinlikler ile ilişkilendirebilirsiniz.

Gelişmiş Video Yönetimi sayesinde .avi, .mov, .3gp, .flv .mpg, .mpeg ve mp3 formatındaki dosyalarınızı çok kolay bir şekilde yükleyebilirsiniz. Yüklediğiniz dosyalar, yükleme esnasında .flv formatına dönüştürülerek videonun disk üzerindeki yerinden maksimum tasarruf sağlanır. Bu da ihtiyacınız olan hosting alanı miktarının azalmasına sebep olacaktır.

İlişkilendirme yöntemi sayesinde de aynı videoyu, farklı içeriklerin altına ikinci kere yüklemek zorunda kalmazsınız. Tek bir video ve yüzlerce içeriğiniz altında ayrı ayrı yer alabilir.

Etkinlik Yönetimi

Etkinlik Yönetimi,

fuar, organizasyon, ne etkinlik varsa ekleyin

WBOX’ın sunduğu etkinlik yönetimi ile etkinlik takviminiz içerisinde yer alan olayları, aktiviteleri ekleyebilir, katıldığınız fuar, konferans, davet, seminer gibi etkinlikler hakkında ayrıntılı bilgi verebilirsiniz. Diğer içeriklerinizde olduğu gibi her bir etkinlik başlığı altında resim galerisi oluşturabilir, video, doküman ve dosyalarınızı ilişkilendirebilirsiniz. Dilerseniz etkinliğin yapılacağı mekân konumu hakkında google map kullanarak ayrıntılı adres bilgisi de verebilirsiniz.

Resim Galerileri

Resim Galerileri,

içerik sayfalarınıza dilediğiniz kadar resim ekleyin

WBOX ile oluşturduğunuz içerik, haber, etkinlik, ürün ve hizmet sayfalarınızın her biri için resim galerisi de oluşturabilirsiniz. Resimleri ekledikten sonra sürekle bırak özelliği ile resimlerin sıralarını değiştirebilirsiniz. Gayet basit ve kullanışlı. Eklediğiniz resimler web siteniz içinde tek tıklama ile light box içinde açılır. Ziyaretçilerinizin resimlere erişimleri, büyütmeleri küçültmeleri çok basittir.

Yüklediğiniz resimlerin boyutu 2MB – 3MB gibi büyük olsa bile, WBOX resimlerinizi küçültüp, ekranınız için en uygun büyüklüğe getirip sunumu gerçekleştirir. Bu sayede normal şartlarda 20 – 30 saniyede açılması gereken bir resim yaklaşık 1 saniye gibi çok kısa bir sürede açılır.

Çoklu dil desteği

Çoklu dil desteği,

web siteniz her dil konuşsun

WBOX ile web sitenizde istediğiniz dil ile sunum yapabilirsiniz. WBOX paketlerinden birini aldığınızda Türkçe dil seçeneğinin yanında İngilizce dil seçeneği de ücretsiz olarak gelir. Sadece Türkçe ve İngilizcenin yeterli olmayacağını düşünüyorsanız ekstra lisan seçenekleri için minimum bir ücret ödeyerek web sitenizin diğer lisanlarda da yayın yapmasını sağlayabilirsiniz. Yani ister 2 dil seçeneği ile yayın yapın, isterseniz de 10 dil seçeneği ile yayın yapın. Özgürsünüz.

Gelişmiş Anket Sistemi

Gelişmiş Anket Sistemi,

ziyaretçilerinizin hemen fikrini alın

WBOX size gelişmiş anket sistemini ücretsiz sunar. Bu sayede dilediğiniz kadar anket oluşturup ziyaretçilerinizin bilgisini alabilirsiniz. Her bir ankete dilediğiniz kadar anket şıkkı ekleyebilirsiniz. Son eklediğiniz anket ana sayfanızda gözükür ve son derece şık barlar ile anket sonuçlarını hem yüzdelik hem de sayısal olarak öğrenebilirsiniz.

Menü Yönetimi

Menü Yönetimi,

daha kolay, daha organize içerik yönetimi

WBOX ile ilgili gelen ve web sitenizde sunmak istediğini bir çok özellik var. Bunları farklı menülerde sunabilirsiniz. Sitenizin en üst kısmında "üst menü", alt kısmında ise "alt menü" bulunmaktadır.

Bunların yanında içerik gruplarınızın yer aldığı "ana menü" vardır. Üç farklı menüde de hangi site özelliklerinin olacağına siz karar verirsiniz. Özgürsünüz.

Zengin Renk Seçenekleri

Zengin Renk Seçenekleri,

web sitenizin rengini seçin

WBOX size zengin renk seçeneği sunar. Şu anda 10 renk seçeneği sunan WBOX, ileride eklenecek yeni tasarımları ile renk ve tasarım kombinasyon çeşitliliğini 100’ün üstüne çıkaracaktır. Site renklerinizi, kurumsal veya içeriklerinize uygun renkleri uygulamak çok kolay. Tek bir tıklama ile 1 – 2 saniye içinde sitenizin tüm rengini ve tasarımını değiştirmeniz mümkün. Size uygunu hangisi ise onu kullanın.

E-Mail List Üyeliği

E-Mail List Üyeliği,

müşterilerinize kendinizi hatırlatın

Sürekli müşterilerinizle diyalog halinde olmanız, kendinizi onlara belirli aralıklarla çeşitli sebeplerle hatırlatmanız size büyük avantaj sağlar. Bu yüzden onların e-mail adresleri sizin için büyük önem taşır.

WBOX, ziyaretçilerinizin ve potansiyel müşteri adaylarınızın size kendi istekleri ile bıraktıkları e-mail adreslerini düzenli ve güncellenmiş bir şekilde sunar. Artık yapmanız gereken sadece gönderiyi gerçekleştirmek ve geri dönüşleri sağlayacak e-posta ile müşterilerinizi cezbetmektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular,

ziyaretçilerini bilgilendirin

Sıkça sorulan sorular bölümünü WBOX size güncellenebilir dinamik bir yapıda sunmaktadır. Ziyaretçilerinizi hizmetleriniz ve ürünleriniz ile ilgili daha iyi bilgilendirmeniz için sorulması muhtemel soruları daha önceden cevapları ile birlikte sisteme eklersiniz. Bu sayede hem olası telefon trafiğini engellemiş, hem ziyaretçinize daha hızlı bilgi vermiş hem de sahip olduğunuz içerik ile google’da daha da üst sıralarda yer alırsınız.

Google Haritaları

Google Haritaları,

kolay ve pratik adres tarifi

WBOX ile dilediğiniz her sayfaya Google Map kodu ekleyip sayfalarınızın içeriklerini daha da zenginleştirebilirsiniz. Google map ile etkinlik, haber ve içerik sayfalarınıza google haritalarını ekleyip ziyaretçilerinize konum ve yön bilgisini kusursuz olarak sunabilirsiniz.

Logo Yönetimi

Logo Yönetimi,

Logolarınızı kolayca güncelleyin

WBOX ile oluşturduğunuz web sitesine logonuzu kendiniz yükleyip etkinleştirebilirsiniz. İstediğiniz kadar logo yükleyip sadece bir tanesini kullanabilirsiniz.

Yazıcı Dostu Sayfa

Yazıcı Dostu Sayfa,

ziyaretçilerinizin işini kolaylaştırın

Web sitenize eklediğiniz her bir içerik, ürün, haber, etkinlik için WBOX ziyaretçileriniz için yazıcı dostu sayfalar oluşturur. Bu sayede yazıcınızdan çıkmasını istemediğiniz, fazladan kâğıt, kartuş veya toner israfına neden olacak menü, sitenizin üst kısmı ve alt kısmı gibi alanları içeriğinizden ayırıp çıkartmayız. Bunun yerine yazıcı dostu sayfanızın üst kısmına logonuz gelir ve sanki antetli kağıda çıktı alıyormuş gibi yazıcı çıktısını alırsınız.

Arkadaşına Gönder Formu

Arkadaşına Gönder Formu,

ziyaretçileriniz içeriğinizi başkaları ile paylaşsın

Web sitenizin sayfalarında dolaşan ziyaretçilerinizin, ilgilerini çekebilecekleri konuları anında arkadaşları veya yakınları ile paylaşmaları için önemli bir uygulama. Bu özellik sayesinde ziyaretçileriniz, içeriğinize ilgi duyabilecek tanıdıklarına sitenizin adresini anında iletebilirler. Dolayısı ile site ziyaretçi sayınızın artmasına sebep olur.

İletişim Formları

İletişim Formları ,

müşterilerinize daha kolay iletişim imkanı sunuyoruz

WBOX ile gelen iletişim formları sayesinde ziyaretçileriniz sizinle vakit kaybetmeden irtibata geçip sorularını, problemlerini, olumlu ve olumsuz eleştirilerini size mail atarak gönderebilirler. Her içeriğinizin altındaki ayrıntılı bilgi formu, iletişim sayfanızdaki iletişim formları potansiyel müşteri adaylarının ya da ziyaretçilerinizin size daha çok yakınlaşmasını sağlayacaktır.

Ziyaretçi Defteri

Ziyaretçi Defteri,

ziyaretçileriniz düşüncelerini paylaştıkları ortak yer

WBOX ile beraber gelen ziyaretçi defteri sayesinde, web siteniz ve diğer konularla ilgili yorum bırakmak isteyen ziyaretçileriniz sitenize mesaj bırakıp görüşlerini sunabilirler. Gönderilen mesajlar öncelikle site yöneticisi tarafından onaylanır daha sonra yayına alınır. Bu sayede istenmeyen, web sitenizde görüntülenmesi uygun olmayan mesajların yayınlanmasını da engellemiş olursunuz.

Döviz Kurları

Döviz Kurları,

IMKB'den günlük döviz kur bilgileri otomatik sitenize yansır

Merkez Bankası’ndan otomatik olarak çekilen döviz kurları WBOX tarafından web sitenize yansıtılır. En çok kullanılan para birimleri olan Dolar, Euro ve Sterlin verilerini WBOX’ın döviz kuru özelliğini etkinleştirdiğinizde, web sitenizin ana sayfasında görüntülemiş olursunuz.

Hava Durumu

Hava Durumu,

dilediğiniz ilin hava durumunu web sitenizde yayınlayın

WBOX ile Türkiye’deki 81 ilden dilediklerinizi işaretleyip web sitenizin ana sayfasında gözükmesini sağlayabilirsiniz. Sadece 3 büyük ilimiz değil, hangi ilde hizmet veriyorsanız, hangi illere hizmet götürüyorsanız onları da ekleyin.

Hava durumu verileri Devlet Meteoroloji İşleri’nin sisteminden anlık olarak çekilmektedir.